Вакцинація дитини в Польщі, як, коли та чому 2023

  • Остання зміна запису:12/11/2023
Ви зараз переглядаєте Вакцинація дитини в Польщі, як, коли та чому 2023
Школи та дитячі садочки не приймають дітей без відповідної вакцинації

Вакцинація дитини у Польщі

За рішенням Польського уряду, громадяни України, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого 2022р. отримують такі ж права на користування системою охорони здоров’я, що й громадяни Польщі.

Громадяни України та їх діти, що проживають у Польщі понад три місяці, повинні отримати вакцини згідно з програмою профілактичних щеплень. Усі навчальні заклади Польщі, включаючи школи та дитячі садочки не приймають дітей без відповідної вакцинації, як і у всіх цивилізованих країнах світу.

Вакцинація дитини, що необхідно?

Найперше що необхідно зробити для вакцинації дитини, це – підготувати документи, паспорт та PESEL. По можливості віднайти записи щеплень які були зробленні в Україні.
Потім, знайти медичний заклад NFZ та записатись до сімейного лікаря. Під час візиту у сімейного лікаря погодити план щеплень дитини. Потім, безпосередньо перед щепленням, лікар має здійснити огляд дитини. Далі внести інформацію про дане щеплення у картку дитини.

Що робити, якщо немає документів про вакцинації?

Якщо ви не взяли з собою жодних підтверджень про вакцинації дитини, то їх можна відновити за спеціальною процедурою: треба зв’язатися з вашим сімейним лікарем або лікарнею, в якій він працює, та попросити довідку про проведені щеплення. Вам надішлють електронний документ або електронну копію паперового документа.

Якщо ж не вдасться документально підтвердити проведені вакцинації дитини, то вважатиметься, що ви їх не робили, і курс імунізації доведеться починати спочатку. При цьому щеплення необхідно проводити відповідно до календаря, дійсного в Польщі.

  • щеплення від кору вакциною MMR (проти кору, епідемічного паротиту та краснухи) молодшої групи дітей другого року життя,
  • щеплення від дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту відповідно до віку,
  • гепатит В за віком,
  • вакцинація проти COVID-19 відповідно до національної програми імунізації проти COVID-19,
  • постконтактні щеплення, необхідні для забезпечення здоров'я та життя хворого (правець, сказ), за рішенням лікаря проводяться негайно.

Календар щеплень дитини на 2023 рік

Чому вакцинація важлива?

Вакцини захищають дітей від серйозних інфекційних захворювань. Маленькі діти найбільш схильні до ризику зараження цими захворюваннями, тому вакцини для дітей починаються в ранньому віці.

В Польщі календар щеплень передбачає вакцинацію вже у віці 2 місяців; при цьому вакцини, що рекомендуються, вводяться протягом 5 візитів до сімейного лікаря, коли дитині виповнюється 2, 4, 6, 12 та 13 місяців.

Дитячі щеплення, що пропонуються маленьким дітям у Польщі, захищають від серйозних інфекційних захворювань, які дуже поширені.

Контроль якості вакцин.

Вакцинація дитини є найбільш ретельно контрольованим лікарським засобом Вакцини підлягають більш суворому контролю порівняно з ліками, медичними виробами чи дієтичними добавками.

Детально про те як контролюють виробництво та якість вакцин у Європейському Союзі.

Громадяни України, які не мають щеплень від кору або туберкульозу, зобов’язані їх зробити – окремо наголосив польський міністр охорони здоров’я.

Нормальні реакції на щеплення

Існує декілька реакцій на щеплення, які вважаються цілком нормальними для дітей:

  • біль і припухлість у місці ін’єкції,
  • підвищення температури,
  • легке нездужання,
  • тимчасове погіршення апетиту

Зазвичай такі “побічні ефекти” після вакцинації минають швидко і безслідно, проте захист від інфекційного захворювання залишається.

Чи потрібні засоби від алергії

Ні. Почервоніння у місці ін’єкції як реакція після щеплення не вимагає прийому антигістамінних препаратів, оскільки найчастіше не є алергічною. У МОЗ наголошують, що давати дитині препарати проти алергії у такому разі – необґрунтовано.

Температура після вакцинації у дитини чи потрібно збивати

Знеболюючі або жарознижувальні препарати варто давати лише тоді, коли дитина відчуває сильний дискомфорт, біль або погано переносить підвищення температури. У такому разі МОЗ не радить чекати, поки температура тіла досягне 38,5 градусів і вище.

Водночас якщо дитина нормально переносить температуру, слід утриматися від використання ліків.

Чим збивати температуру

У разі необхідності МОЗ рекомендує збивати дітям температуру препаратами з діючою речовиною парацетамол або ібупрофен. Проте спершу необхідно порадитись із лікарем щодо дозування.

Крім того, якщо у дитини висока температура, слід переконатися, що вона не одягнена занадто тепло та давати достатньо пиття.

В UNICEF наголошують що вакцинація дитини проведена у Польщі після повернення до України буде зарахована, її внесуть до електронної бази системи охорони здоров’я та запишуть у медичну картку дитини.

Читайте також: Дошкільне навчання в Польщі для Українців 2023-2024

Блог для Українців у Польщі. Тільки важлива інформація. Приєднуйтесь до нашої Сторінки в Facebook і беріть участь у дискусіях.