Реєстрація автомобіля без карти побиту у Польщі 23-24

  • Остання зміна запису:06/12/2023
Ви зараз переглядаєте Реєстрація автомобіля без карти побиту у Польщі 23-24

Реєстрація автомобіля без карти побиту, можливо чи ні?

Реєстрація автомобіля в Польщі є достатньо простою процедурою. При належній підготовці та розумінні всіх етапів, цей процес можна виконати швидко, ефективно та з економією власних коштів. Основне завдання – передчасно розглянути всі необхідні кроки, щоб оцінити цілеспрямованість даної процедури та уникнути витрат часу, через неповний або невірно підібраний пакет документів.

Громадяни України як і усі іноземці у Польщі можуть вільно купляти  як новий, так і б/у автомобіль. І після проведення процедури купівлі-продажу транспортний засіб слід зареєструвати на нового власника. На цьому етапі у багатьох наших громадян виникають різні питання. Чому? А тому  що, купляти можуть усі, а зареєструвати тільки ті у кого є необхідні документи.

Усі хто має бажання та фінансові можливості придбати автомобіль в Польщі мають знати, що протягом 30 днів після купівлі-продажу, потрібно надати до відповідного органу (pol. Wydział Komunikacji) управління гміни, повіту, чи міста за місцем проживання, комплект усіх документів.

Реєстрація автомобіля в Польщі, які документи необхідні для цього

Насамперед переконайтесь чи у Вас є усі документи щоб підтвердити свою особу, це може бути:

  1. Закордонний паспорт громадянина України, з дійсною піврічною чи річною візою. Ідентифікаційний номер PESEL. Плюс підтвердження свого місця проживання в РП:  може бути (pol. Meldunek) – реєстрація за місцем проживання в Польщі, також це може бути (pol. Umowa najmu lokalu mieszkalnego) –  договір про оренду квартири, також може бути (pol. Oświadczenie o zapewnieniu zakwaterowania codzoziemcowi) – заява від роботодавця про надання житла чужоземцю.Оswiadczenie o zapewnieniu zakwaterowaniu cudzoziemca
  2. Карта побиту (тимчасового побиту, сталого побиту, карта довготривалого резидента ЄС), ідентифікаційний номер PESEL. Усі можливі види підтвердження місця свого проживання на території Республіки Польща.

Зареєструвати автомобіль в Польщі можливо і без карти побиту, але при певних умовах

Отримавши позитивну децизію про надання карти побиту.
Такий документ може трактувати ваше легальне перебування у Республіці Польща. Додавши до цього дійсний закордонний паспорт на основі якого було складено прохання про надання дозволу на тимчасове проживання та роботи, плюс підтвердити своє місце проживання у Польщі.

В ситуації коли закінчилась віза і уже подані усі документи на карту побиту.
На візиті у воєводи можна попросити довідку (pol. Zaświadczenie), з підтвердженням про здачу усіх документів . Де буде вказано, коли ви склали дане прохання та коли вони його отримали. З цією довідкою, паспортом та підтвердженням свого місця проживання можна звертатись до відділу комунікації по місцю проживання. Наприклад у Великопольському воєводстві не одна особа зареєструвала на себе автомобіль.

Zaswiadczenia od Wojewody

Цікаві матеріали по темі Карта побиту в Польщі:
Карта побиту. Децизія. Процес отримання в 2023
Карта побиту, нововведення в 2023

Важливо: Реєстрація автомобіля прямо пропорційно залежить від терміну вашого перебування в Польщі. Якщо віза чи карта побиту на один рік, то і реєстрація теж на один рік.


Купівля автомобіля в Польщі, на що звернути увагу

Перевірка в Центральному транспортному реєстрі Польщі:
Оформіть перевірку автомобіля за допомогою Центрального транспортного реєстру Польщі, вказавши реєстраційний номер, VIN-код та дату першої реєстрації.

Для цього існує відомий та безкоштовний ресурс для перевірки історії автомобіля зареєстрованого в Польщі historiapojazdu.gov.pl.

Яку інформацію про автомобіль можна бачити на сервісі:

  • технічні дані (об’єм, потужність, тип палива двигуна)
  • дати обов’язкових технічних оглядів, про наявність у нього поточного техогляду
  • показання лічильника, зафіксовані під час технічного огляду (інформація про показання лічильника збирається з початку 2014 року)
  • інформацію про страховку “ОС
  • кількість власників, співвласників
  • регіон реєстрації
  • інформація про те, чи належить транспортний засіб компанії/організації чи приватній особі
  • інформація про те, чи транспортний засіб позначено в базі даних як викрадений

Якщо це можливо, запитайте у власника про історію технічного обслуговування та ремонтів автомобіля. Порівняйте з отриманими даними.

Огляд автомобіля.
Перейдіть до огляду автомобіля, звертаючи увагу на його стан. Це можна зробити самостійно або за допомогою фахівців. Важливо застосувати показові проблеми та уникнути можливих ризиків під час огляду.

Додатковий огляд фахівцем.
Якщо вам не вистачає експертизи у справах автомобілів, розгляньте можливість запросити фахівця для додаткового огляду. Вартість цієї послуги зазвичай залежить від обсягу та виду огляду.

Перевірка лакофарбового покриття та кузова.
Зверніть увагу на стан лакофарбового покриття автомобіля, виявлення подряпин, вм’ятин та корозії на кузові. Це може служити ознакою загального стану транспортного засобу.

Тест-драйв.
Важливо провести тест-драйв для перевірки функціональності та комфорту автомобіля. Це дозволяє вам оцінити його робочий стан та програму, яка відповідає вашим потребам.

Перевірка документів.
Впевніться, що у вас є всі необхідні документи, такі як техпаспорт, транспортна карта, договір купівлі-продажу чи фактура ПДВ. Переконайтесь, що  усі дані автомобіля є вірними та збігаються.

Зробивши такий огляд і дотримаючись цих простих кроків, ви підвищите ймовірність успішної та надійної покупки автомобіля в Польщі.

У Польщі поширена думка, що не варто купувати автомобіль з пробігом понад 200 тис. кілометрів. Вважається, що оптимальним вибором є машина з пробігом 100-150 тисяч кілометрів. Варто зауважити, що низький пробіг не завжди є гарантією безаварійності, так як стан т. засобу залежить від його історії експлуатації.

Оцінити стан машини може кожен, навіть без спеціальних знань або досвіду механіки. Достатньо базових знань, щоб визначити основні та вартісні несправності.


Пошук автомобіля в Польщі

Звісно, ​​в кожному з міст Польщі можна знайти автомобіль своєї мрії, проте ви виявите, що зручніше та ефективніше шукати транспортний засіб в Інтернеті. Це дозволяє вам зекономити і час і гроші.

Декілька популярних сайтів для пошуку автомобілів в Польщі. Слід пам’ятати, що ці ресурси можуть змінюватися з часом. Ось деякі з найвідоміших:

Otomoto

Один із найбільш відвідуваних автомобільних веб-порталів у Польщі. Тут вас чекає широкий вибір автомобілів різних брендів і моделей, мотоциклів, вантажних автомобілів, причепів і запчастин. Ви маєте можливість на швидкий пошук, використовуючи різні фільтри та переглядати пропозиції за найвигіднішими цінами.

Auto Scout 24

Платформа, яка пропонує унікальну можливість огляду старих автомобілів із різних куточків світу. В їхньому розмаїтті тисячі пропозицій, охоплюючи широкий спектр, від звичайних легкових машин до трейлерів та спеціалізованої транспортної техніки. Тут ви можете укласти угоди на придбання вживаних автомобілів від багатьох світових лідерів.

Moto-gratka

Розгляньте різноманітні моделі автомобілів на цьому великому веб-порталі зі зручними фільтрами, які можуть вам швидко знайти той автомобіль, що вас цікавить. Тут вас чекає великий вибір вживаних легкових і вантажних автомобілів. Кожне оголошення супроводжується описом, фотографіями та контактними даними продавця.

Autotreder

Сучасний веб-сайт із зручним інтерфейсом, де ви маєте можливість переглянути та купити як нові, так і вживані автомобілі або мотоцикли. В асортименті представлені транспортні засоби від усіх визнаних світових виробників у різноманітних комплектаціях. Крім того, ви можете знайти старі автомобілі у відмінному стані. Сайт також пропонує корисні статті для автомобілістів, доступні на польській мові.

Olx

Популярний сервіс оголошень від власників у Польщі, який знайомий нам уже давно. Чудовий вибір вживаних моделей у різних цінових категоріях. Тут вас чекають доступні варіанти автомобілів у відмінному стані, і ви можете швидко домовитись про купівлю чи зустріч.

Allegro

Великий онлайн-магазин, де ви маєте можливість придбати різноманітні товари: легкові автомобілі, вантажівки, мотоцикли, а також запчастини до них, витратні матеріали та аксесуари. Спеціально виділена категорія яка включає в себе старі автомобілі за доступними цінами.

Facebook Marketplace

Онлайн-платформа для купівлі та продажу товарів, яка інтегрована в соціальну мережу Facebook. Платформа дозволяє користувачам розміщувати оголошення про продаж транспортних засобів, у тому числі нових та вживаних автомобілів. Ви можете вказати різні параметри пошуку, такі як марка, модель, ціновий параметр, рік випуску та інші, щоб знайти той автомобіль, який відповідає вашим вимогам. Крім того, ви можете використовувати пошук у межах вашого регіону або навіть конкретного міста, щоб знайти пропозиції у вашому місцевому регіоні.

Перевірте ці сайти, щоб знайти відповідний автомобіль за вашими критеріями. Пам’ятайте також, що важливо бути обережним під час покупки, перевіряти історію автомобіля, домовлятися про тест-драйв та можливо, – діагностику автомобіля перед укладанням угоди.

Можете також шукати машини на автобазарах, але, як правило, ціни там значно вищі.


Умова купівлі-продажу, підписання та отримання документів від продавця

Після вибору автомобіля підпишіть  умову про купівлю-продаж. Від продавця отримайте наступні документи:

Техпаспорт (pol. Dowód Rejestracyjny).
Це документ,  призначений для кожного законно зареєстрованого в РП транспортного засобу, що має право на участь у дорожньому русі.

Транспортна карта (pol. Karta Pojazdu).
Транспортна картка являє собою червону книжечку, схожу на паспорт. Цей документ закріплюється не за автовласником, а за автомобілем. Це означає, що при кожній зміні власника, картку транспортного засобу необхідно додавати до автомобіля, необхідна для реєстрації.

Її не потрібно возити з собою, вона не підлягає перевірці під час дорожнього руху.

Договір купівлі-продажу (pol. Umowa kupna – sprzedaży).
При купівлі від приватної особи.

Що потрібно перевірити перед підписанням договору купівлі-продажу?

Власник автомобіля. Перевірте, на кого зареєстрований т. засіб, а саме, хто вказаний у техпаспорті як власник. Часто трапляються випадки, коли в техпаспорті показано іншого члена сім’ї, наприклад, батька, дідуся, бабусі та ін. д. Це може бути зроблено через їхній великий стаж водіння, що знижує вартість страховки. Якщо це член сім’ї продавця, то немає підстави для турботи.

Підпис на договорі. Підпис продавця повинен бути від тієї особи, яка вказана в техпаспорті.  Наприклад, коли автомобіль зареєстрований на брата/кума/свата, якого немає в Польщі, і ви підписуєте договір, уже підписаний цією особою. Ви можете спокійно вимагати показати вам фото або оригінал документа особи цієї людини, або ж ви разом з нею дзвоните і підтверджуєте, що це насправді відповідна особа.

Реєстрація авто на покупця. Якщо продавець не зареєстрував автомобіль на себе, а в техпаспорті вказано попередній власник, пам’ятайте, що відповідно до закону новий власник повинен обов’язково зареєструвати автомобіль на себе протягом 30 днів після покупки. Зараз можна зареєструвати без зміни номерів, тому не дивуйтесь, що машина має Варшавські номери, а власник проживає в Кракові. Якщо продавець не зареєстрував машину, обов’язково повинен мати попередній договір купівлі-продажу, де він придбав авто.

Фіксація дефектів. Якщо ви купуєте автомобіль із дефектами або є певні моменти, на які потрібно звернути увагу, обов’язково вказуйте це в договорі. Наприклад, вкажіть пробіг, кількість ключів або наявність недоліків.

Уважно читайте договір. Часто продавець, у якого автомобіль може скоро зламатись, вказує спеціальний пункт у договорі. Щоб уникнути цього, майте свій договір або важливо читайте. Наприклад, там може бути написано: “Покупець ознайомлений із технічним станом авто та в подальшому не має претензій до продавця”. Це частково знімає будь-яку відповідальність від продавця.

Посилання для завантаження: Договір купівлі-продажу (pol. Umowa kupna – sprzedaży)

Будьде обережними з підписанням цієї Umowy kupna – sprzedaży.

Фактура VAT (pol. Faktura VAT).
При купівлі з комісійного автомайданьчика

Саме такий документ ви отримаєте, якщо продавець є підприємцем. Він повинен містити дані обох сторін угоди, тобто ім’я та прізвище покупця або назву його компанії, компанію продавця та ідентифікаційний податковий номер, ціну нетто та брутто, а також дані т. засобу (марка, модель, реєстраційний номер, VIN та дата виробництва).

Продавець – підприємець повинен додавати ПДВ до кожного рахунку-фактури, а це означає, що іноді ми знаходимо оголошення з ціною в нетто, але, як виявляється, кінцева сума за автомобіль більша на 23% податоку.  Щоправда, у випадку закупівлі для бізнесу частину витрат  можна відняти, але приватний покупець має сплатити податок до державного бюджету. Натомість звільняє від сплати податкового збору 2% від ціни. Ось найважливіші переваги та недоліки, пов’язані з купівлею автомобіля з комісійного автомайданьчика.

Для вживаного авто – чинний страховий поліс (pol. Polis Ubezpieczenia).
Ви купили автомобіль? Ви берете страхування від продавця? Пам’ятайте, що страхування цивільної відповідальності продавця не продовжується автоматично. Після закінчення терміну дії поліса може бути перерва. Навіть один день без страхування може призвести до штрафу UFG. У 2023 році максимальна плата (за 14 днів без ОС) становить 7200 злотих (з липня по грудень)! Якщо у поліси залишилося небагато часу до закінчення терміну дії, краще відмовитися від неї і придбати страхування цивільної відповідальності на цілий рік. Так ви уникнете штрафу за відсутність страховки.

Штрафи за відсутність страховки ОС (липень - грудкнь 2023)

Сплата податкового збору (якщо купівля у приватної особи)
Покупець автомобіля має протягом 14 днів з моменту укладання договору купівлі-продажу подати декларацію PCC-3 (або разом з додатком PCC-3/А, якщо покупців двоє), на підставі якої сплатити податок у розмірі 2% від вартості автомобіля.

Декларацію можна подати особисто, поштою або онлайн. Місцем відправлення є податкова інспекція (pol. Urząd Skarbowy) за місцем проживання.
Посилання для завантаження: Видрук PCC-3
Посилання для завантаження: Видрук PCC-3/А

Зареєструйте автомобіль на себе
Протягом 30 днів після покупки зверніться до відділу комунікації в уженді міста або гміни за місцем вашого проживання з наступним пакетом документів:

Заява про реєстрацію транспортного засобу
Можна отримати на місці або завантажити заздалегідь – Заява про реєстрацію транспортного засобу.

Ваш чинний закордонний паспорт та інші документи, що підтверджують особу та легальне перебування в Польщі.

Документи, які ви отримали від продавця (техпаспорт, транспортна карта, договір купівлі-продажу або фактура VAT, страховий поліс).

Оформлення страховки
Оформіть страховий поліс на автомобіль. Це є обов’язковий крок для реєстрації.

За цим посиланням можна ввести свої дані на авто та порівняти страховку від різних страхових компаній:  Калькулятор страховки, порівняй пропозиції і заплати на 50% менше.

Забирання номерних знаків
На місці реєстрації вам можуть видати нові номерні знаки, або ви можете залишити попередні, якщо це дозволяється. Це також може вплинути на вартість.


Скільки коштує зареєструвати авто?

Незалежно від того, реєструєте ви новий чи вживаний транспортний засіб, у більшості випадків ви заплатите 160 злотих. Загальна вартість реєстрації включає плату за видані бланки (наприклад, реєстраційне свідоцтво, тимчасовий дозвіл, легалізаційні наклейки) і таблички.

Скільки коштує зареєструвати авто 23

З дотриманням цих усіх кроків ви повинні здійснити успішну купівлю та реєстрацію автомобіля у Польщі.

Вдалої Вам та безпечної покупки!

Залишити відповідь